top of page
  • Zdjęcie autoraSP Lwówek

Z ekologią na ty...


Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września.

Z tego powodu 19 września 2022 r. gościliśmy p. Annę Stopierzyńską- Breń Kierownika Działu Gospodarki Odpadami ZGK w Lwówku, która opowiedziała o prawidłowej segregacji odpadów i ich przetwarzaniu. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wytwarza się butelki plastikowe czy ręczniki jednorazowe, do czego można wykorzystać odpady bio i jak ważna jest segregacja śmieci dla środowiska.

Pogadanka przeprowadzona została w trzech grupach. Każda z nich na podsumowanie uczestniczyła w quizie ekologicznym, a najlepsza klasa otrzymała upominki. Grupa najmłodszych uczniów otrzymała zestaw gier związanych z ekologią. Przy wyjściu uczniowie częstowani byli słodkimi jabłkami.

Nasze szkolne ekolożki: Hanna Lisek, Izabela Loba i Maria Sikora zaśpiewały swój własny utwór poświęcony ratowaniu planety Ziemi.

Dziękujemy Pani Kierownik za przyjęcie zaproszenia i ciekawą pogadankę, a Panu Prezesowi ZGK w Lwówku za umilenie spotkania owocami, nagrodami i zestawem gier, który na pewno posłuży uczniom do zgłębiania tematu ekologii.

Anna Jędrzejczak-Korpikbottom of page