top of page
  • Zdjęcie autoraSP Lwówek

Przerwa na czytanie

Zaktualizowano: 7 lis 2022W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Celem akcji jest między innymi:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W ubiegłym roku ustanowiono rekord w liczbie osób czytających na przerwie tzn. 377 586.

20.10.2022 r. nauczyciele i uczniowie klas I-VIII długą przerwę spędzili nieco inaczej niż zazwyczaj, ponieważ czytali swoje ulubione książki, które przynieśli z domu. Młodsi udali się z wychowawczyniami do parku lub na plac zabaw, starsi znaleźli sobie wygodne miejsce na boisku, aby pogrążyć się w lekturze. Pod koniec przerwy o godz. 11.50 wszyscy zebrali się przed budynkiem szkoły, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie upamiętniające ten dzień.

W naszej szkole w akcji wzięło udział 320 osób.

Czekamy na wyniki ogólnopolskie.


Katarzyna Lisek

Anna Jędrzejczak- Korpik


bottom of page