top of page
  • SP Lwówek

Przerwa na czytanie

Zaktualizowano: 28 paź 2021


13 października 2021r. nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom.


Akcja trwa od 1 do 31 października 2021 r. Jej celem jest:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

  • integracja środowiska lokalnego;

  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.


Tego dnia uczniowie mieli możliwość przyniesienia ze sobą wybranej książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej książnicy. Każda klasa miała też wykonać transparent tematycznie związany z książką i czytaniem.


Akcja została przeprowadzona i zorganizowana przez panie bibliotekarki poza murami szkoły.

O godz. 9.50 kolorowy korowód uczniów klas I-VIII wyruszył ze szkoły na lwówecki Rynek. Tam przy dźwiękach muzyki odbył się quiz czytelniczy, reprezentanci klasy 4b i 8a odczytali fragmenty „Akademii pana Kleksa” i „Małego Księcia”, a młodsi uczniowie na podstawie fragmentów wierszy i baśni musieli rozpoznać ich tytuły- poradzili sobie z tym pierwszorzędnie.

Potem nastąpiło bicie rekordu w czytaniu, w naszej szkole wzięło w nim udział 311 osób (uczniowie i nauczyciele). Każda klasa pod opieką wychowawcy czytała swoje książki, a młodsi uczniowie chętnie prezentowali ulubione fragmenty przez mikrofon.


O 11.30 wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do szkoły.


Czekamy na wyniki tegorocznej edycji- czy rekord zostanie pobity?


Katarzyna Lisek

Anna Jędrzejczak-Korpik
bottom of page