top of page
  • Zdjęcie autoraSP Lwówek

Pożegnanie Pana Dyrektora Andrzeja Nowaka


„Czasu nie zatrzymamy,

możemy zachować wspomnienia”.


Po przeszło 30-letniej pracy w oświacie Pan Andrzej Nowak odszedł na emeryturę. Stanowiska kierownicze piastował łącznie przez 36 lat. Był kierownikiem świetlicy, wicedyrektorem, a następnie 26 lat dyrektorem szkoły.


23 czerwca 2022 roku o godz. 10.00 w hali sportowej OSiR-u zebrali się zaproszeni goście, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy, żeby podziękować Panu Andrzejowi Nowakowi za wykształcenie i wychowanie kilku pokoleń mieszkańców Lwówka.


Pani Dyrektor Izabela Kałek przypomniała, że bohater uroczystości przez wszystkie lata motywował nauczycieli, stwarzał warunki do rozwijania ścieżki kariery zawodowej, zdobywania nowych kwalifikacji i kolejnych stopni awansu zawodowego. W myśl zasady, że dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest… po prostu i po ludzku nie pozostawał obojętny na niczyje problemy. Napięcia rozładowywał humorem.


Przeprowadzał lwówecką podstawówkę przez kolejne reformy. Był dobrym menagerem, gospodarzem, dyplomatą. Wzbogacił bazę szkoły o pierwsze komputery i wprowadził w świat technologii informatyczno-komunikacyjnej. Zainicjował międzynarodową współpracę i wymianę uczniów, organizację festynów szkolnych, Rajdów Wagarowicza, dni patrona i innych imprez okolicznościowych.


Promował szkołę na zewnątrz, dbał o dobrą współpracę z organem prowadzącym, Radą Rodziców i całym lokalnym środowiskiem.


Wzruszeń było wiele… Czasu nie zatrzymamy, ale w naszej pamięci pozostaną wspomnienia wspólnej pracy, szkolnych radości i zmagań.

AJKbottom of page