top of page
  • SP Lwówek

"Lwówek - moja mała Ojczyzna"Uczniowie klas siódmych w czasie nauczania zdalnego, pod opieką pani Małgorzaty Brych, realizowali projekt geograficzny „Lwówek - moja mała Ojczyzna”.


Składał się on z kilku etapów: uczniowie poznawali środowisko naturalne naszej gminy i utrwalali je na zdjęciach, pisali zaproszenia zachęcające do odwiedzenia Lwówka i okolicy oraz analizowali sytuację demograficzną gminy korzystając z informacji zamieszczonych na stronie Urzędu Miasta i Gminy. W czasie pracy nad zadaniami pojawiły się propozycje nowych inwestycji oraz wiele pytań dotyczących gminy. Odpowiedzi na nie mógł udzielić tylko Burmistrz, który chętnie skorzystał z zaproszenia młodzieży. W czasie spotkania, które odbyło się 10 czerwca w naszej szkole, Burmistrz tłumaczył jak wyglądają procedury inwestycyjne; jaki jest zakres działań poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego: gminy, powiatu, województwa i przybliżył problemy z jakimi boryka się w swojej codziennej pracy. Pojawił się również wątek osobisty – dowiedzieliśmy się, że ma czworo wnucząt, z którymi uwielbia spędzać czas oraz to, że największą radość sprawia mu uśmiech spotykanych na co dzień mieszkańców. Podsumowaniem spotkania może być myśl: Życzliwość i uśmiech nic nie kosztuje i niech z tego słynie nasza gmina.


Dziękujemy za ciekawe spotkanie i czekamy na następne.


Małgorzata Brych
bottom of page