top of page
  • SP Lwówek

Czytam z klasą...

W roku szkolnym 2019/2020 braliśmy udział w innowacji pedagogicznej rozwijającej zainteresowania czytelnicze miedzy innymi realizując założenia projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Spodobał nam się tak bardzo, że w tym roku z chęcią przyłączyliśmy się do drugiej edycji.Tegoroczne zadania związane są z ekologią, a szczególnie globalnym ociepleniem i jego wpływem na naszą planetę. Postacią przewodnią akcji jest chmurka Tosia, która zajmuje honorowe miejsce w naszym kąciku czytelniczym.
Na czym polega projekt?

Projektowe zadania podzielone są na trzy moduły, a każdy z nich związany jest z określoną porą roku (jesień, zima, wiosna). Podczas zajęć wspólnie czytamy wybraną (inną dla każdego modułu) książkę, następnie wykonujemy określone przez organizatorów zadania.Do realizacji pierwszej części projektu wybraliśmy książkę Petera Wohlleben „O czym szumią drzewa”. Najważniejsze informacje dotyczące czytanej książki zamieszczamy w specjalnych lekturnikach.
Zadania Modułu I

Choć w tym roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała nieco nasze plany udało się nam wykonać kilka zadań. Na początek przygotowaliśmy zabawne „Czytusie”, które umieściliśmy w kąciku czytelniczym. Praca nad plastelinowymi ludzikami okazała się być świetną zabawą.W klasie stanęło również „drzewo czytelnicze”, do którego przyczepiamy liście z zapisanymi tytułami tekstów, które przeczytaliśmy. Z dnia na dzień pojawiało się ich coraz więcej.Wykonaliśmy również zielniki. Każdy według własnej inwencji. Dzięki temu zadaniu mieliśmy możliwość poznać wiele gatunków drzew – zarówno liściastych, jak i iglastych.Przed nami jeszcze wiele ciekawych zadań i na pewno będziemy dzielili się efektami naszej pracy.


Uczniowie z klasy 3a

Michalina Pańczak

bottom of page