top of page
  • SP Lwówek

Czytam więc... - konkurs rozstrzygnięty

Mówi się, że dzieci i młodzież niechętnie sięgają po literaturę. Niestety potwierdzają to również przeprowadzane badania naukowe. Z tego względu prowadzonych jest coraz więcej akcji mających na celu zachęcenie najmłodszych do czytania. Również w naszej bibliotece staramy się podejmować działania, które pokażą, że książki „nie gryzą”.


W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto konkurs „Czytam, więc…”. Jego celem było promowanie czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Chętni uczniowie przygotowywali plakaty, na których starali się przedstawić zalety czytania.

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy warto jest spędzać czas z książką koniecznie odwiedźcie naszą bibliotekę i sprawdźcie jakich argumentów użyli uczestnicy konkursu.


Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs są niezwykle ciekawe, a autorzy tych najbardziej kreatywnych zostali nagrodzeni:


-> Helena Jarnut;

-> Adrian Jaroszyk

-> Jakub Tomaszewski

-> Antoni Dębicki

-> Antonina Biskup

-> Jakub Korytowski

-> Kacper Majda

-> Patryk Jaroszyk

-> Marta Roszak

-> Franciszek Skręty


Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach i akcjach czytelniczych (gwarantujemy, że będzie ich u nas całkiem sporo).


Michalina Pańczakbottom of page