top of page
  • SP Lwówek

Bieg Powstańczy 2019

Zaktualizowano: 27 sty 2020

5 października 2019 roku odbył się XL Bieg Powstańczy Posadowo - Lwówek. Mimo złej aury nastroje dopisywały, a naszą szkołę reprezentowało 130 uczniów. Wielu z nich znalazło się na podium oraz w pierwszej dziesiątce, dzięki czemu w klasyfikacji szkół zajęliśmy I miejsce. Spośród uczniów naszej szkoły na podium znaleźli się: -rocznik 2005 - Julia Wachowiak -II m, Kacper Hała -I m -rocznik 2006 - Angelika Jasińska - II m, Igor Pietryka -I m -rocznik 2007 - Maja Piechowiak - II m, Zofia Kałek -III m -rocznik 2008 - Marcel Pietryka - III m -rocznik 2009 - Klaudia Jasińska - III m, Szymon Piwowarski - I m, Franciszek Skręty - II m -rocznik 2010 - Amelia Heliasz - I m, Antoni Kaczmarek - III m -rocznik 2011 - Antonina Biskup - II m -rocznik 2012 - Zofia Nowak - III m, Adrian Jaroszyk - I m, Karol Szajba - II m Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy dostali ciepły posiłek oraz pamiątkowe znaczki XL Biegu Powstańczego, ufundowane przez KOLD. Medale, dyplomy, wyżywienie i nagrody zostały zakupione przez Międzyszkolne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Wielkopolska", zrzeszające wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego z naszej gminy. Jak co roku Bieg Powstańczy wspierali sponsorzy, którym dziękujemy za ufundowane nagrody. Główną nagrodę - 2 bony w wysokości 300 zł ufundowali państwo Patrycja i Tomasz Pietryka, 10 bonów na pizzę - państwo Marta i Marcin Karłyk, jabłka - pan Jan Nowak i sprzęt elektroniczny - pan Zbigniew Torchała.

Nasza szkoła po raz pierwszy była współorganizatorem biegu, a w sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagało wielu nauczycieli, uczniów z klas VII i VIII oraz cała obsługa - za co im również serdecznie dziękujemy.


Renata Kaliszak


bottom of page